Пријављивање првака за упис у изабрану школу

Поштовани родитељи и будући прваци

или дођите и секретаријату школе доставите податке о детету:
средом од 11 до 18 часова.  осталим радним данима од 9 до 16 часова.

Потребни подаци о детету:

• Име и презиме
  • Име родитеља
  • Матични број (ЈМБГ)
  • Датум рођења
  • Адреса становања
  • Телефон
  • Потврда да је дете похађало или да похађа предшколски припремни програм

Напомена: За евентуална питања у вези са уписом, можете се обратити секретаријату школе на телефон: 26-04-794.

Детаљније о упису деце у први разред, можете видети овде

Добродошли прваци

Похорска 1-33 2-34

Златне кошаркашице посетиле ОШ „Надежда Петровић“

Наше златне репрезентативке Невена Јовановић, Саша Чађо и Тамара Радочај посетиле су данас Основну школу „Надежда Петровић“ на Новом Београду.

Ученици, наставници и професори приредили су сјајан дочек нашим кошаркашицама, а сви су били одушевљени због присуства европских шампионки, које су се скоро сат времена дружиле да основцима. Они кошаркашки најспретнији, на поклон су после убачених слободних бацања добили мајице са сликом наше женске репрезентације, а Невена, Саша и Тамара стрпљиво су делиле аутограме и фотографисале се са ученицима.

Специјално за гошће, основци су припремили и отпевали кошаркашку химну „Играј и победи“.

– Ово је стварно одлична акција, дивно је дружити се са најмлађима… – рекла је Тамара Радочај. – Ту смо да промовишемо женску кошарку и подстакнемо децу да се баве овим прелепим спортом…

Један од повода ове посете је и чињеница да ће, захваљујући сјајном гесту директорке Иване Стјепановић и Школског одбора, у овој школи бити организована бесплатна школа кошарке за девојчице из социјално угрожених породица, што је јединствен случај у Београду.

– Права је ствар што ће девојчице имати бесплатне тренинге, јер сигурно има доста породица које нису у могућности да плаћају чланарину. Желим да се захвалим онима који су обезбедили тим клинцима да могу да се правилно развијају кроз бављење кошарком – истакла је Саша Чађо.

Једна од искуснијих репрезентативки Србије Невена Јовановић такође је била одушевљена посетом Основној школи „Надежда Петровић“.

– Увек је лепо дружити се са децом, учинити их овако срећним… Свака част овој школи, јер жели да помогне девојчицама да се баве спортом и постану кошаркашице – закључила је Невена.

Преузето са сајта: http://www.kss.rs/

Kosarka 1