• Наша школа

 • Савремено опремљене учионице

 • Кабинет информатике

 • Савремена настава

 • То смо ми

ОШ "Надежда Петровић"

Нови Београд, Луја Адамича 4, тел: 26 01 295

Завршни испит

Отворена врата

door 01

Уџбеници за 2022/2023 годину

book page turn 03

Професионална орјентација

zupcanik

Јеловник у боравку

giphy

Škola bez nasilja

unicef. . .

Prijava korisnika

Samo za registrovane korisnike

Sada na sajtu

Ko je na mreži: 68 gostiju i nema prijavljenih članova

Zvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivna
 
OSNOVNA ŠKOLA „NADEŽDA PETROVIĆ“
AKTIVNOSTI UČENIKA, PROFESORA, RODITELJA, PRIJATELJA I OSTALIH UČESNIKA U PROJEKTU „ONLAJN NEDELJA“ 2016.

 

Onlajn_nedelja_san1

 • POSETA KOMPANIJI „ZEPTER“ I STVARANJE EDUKATIVNOG FILMA „ZDRAV ŽIVOT UZ BEZBEDNO ODRASTANJE“ (3.3.2016.)
 1. U susret „onlajn nedelji“ posetili smo Kompaniju „Zepter“ koja na originalan način uspeva da spoji lepo i korisno, zdrav život sa sajber i onlajn okruženjem.
 2. Kompanija „Zepter“ je naš drag prijatelj i dobar komšija. Dugodišnji kvalitetan rad Kompanije „Zepter“ inspirisao nas je da saznamo načine koji stvaraju uspešne i kreativne ljude. Srećni smo što te informacije možemo dobiti od gospodina Minje Subote omiljenog voditelja muzičkih manifestacija i ovekovečenog prijatelja dece.
 3. Upoznaćemo Vas sa poslovanjem Kompanije „Zepter“ i zanimljivostima iz života našeg dragog i srdačnog gospodina Minje.
 • AKTIVNOSTI ODELJENJA IIIU PROMOVISANJU, OGLAŠAVANJU I POPULARIZACIJI DIGITALNOG I ELEKTRONSKOG IZRAZA U PROJEKTU „ONLAJN NEDELJE“ Objavljeno na: skolskisajt.in.rs;www.osnovnaskola.rs;

 IMG_20160303_130201-001

 

 • U SUSRET “ONLAJN NEDELJI” – JAVNI EDUKATIVNI ČAS (10.3.2016.)
 1. Prezentovali smo roditeljima, bakama, dekama, dragim prijateljima neke nove načine učenja i zabave, zanimljivosti, ali i praćenja urađenog preko našeg sajta. Pokušavamo na samo nama svojstven način da živimo naš „onlajn san“.
 2. Održana je prezentacija učeničkog glasnika odeljenja III. Učenici su upoznali sve učesnike prezentacije sa karakteristikama sajta, posebnostima i origimnalnim rešenjima u praćenju, učenju, ocenjicvanju, zabavi, al ii spremanju korisnika sajta za takmičenja.
 3. U vreme održavanja “onlajnnedelje” video zapis će biti postavljen na sajt i prosleđen odgovornim organizacijama.

Objavljeno na: www.skolskisajt.in.rswww.osnovnaskola.rs;

Onlajn_nedelja_san2

 

 • POSTAVLJEN ZAŠTITNI ZNAK I DIZAJN “ONLAJN NEDELJE” ODELJENJA III(10.3.2016.)

Ja ucestvujem u on

onlajn2

onlajn1

 

15.3.2016. DANAS SU NAS POSETILI IMENJACI IZ ODELJENJA II1

Odeljenje II1 je naš večan prijatelj i danas su nas posetili da im objasnimo nešto o internetu i našem sajtu. Internet je mesto gde se uz pomoć Google-a pretražuju slike,filmovi,igrice itd. Predstavili smo im i naš film „MOĆ VODE“.

Našim dragim drugacima smo objasnili šta je to „ONLAJN NEDELJA“ i kako se koristi internet. Sem toga što smo im objasnili šta je to „ONLAJN NEDELJA“ pokazali smo im naš obrazovni film „MOĆ VODE“ i naš sajt. Oni su nas pažljivo slušali i bili dobri gosti.

Objavljeno na: www.skolskisajt.in.rswww.osnovnaskola.rs; ODELJENJE III1

Drugi razred u poseti onlajn nedelji 1

Drugi razred u poseti onlajn nedelji 2

 Drugi razred u poseti onlajn nedelji 3

 

18.3.2016. Posetili su nas u „onlajn nedelji“

Dana 18.3.2016. posetili su nas drugari odeljenja II2, II3 i III2. Pokazali smo naš film „Moć vode“ i svima se dopao. Govorili smo im o značaju Onlajn nedelje, zajedno se fotografisali sa natpisom „ONLINE NEDELJA“. Srećni smo što smo drugake naučili osnovama onlajn okruženja, a učenici odeljenja III2 će dobiti šifre za objavljivanje članaka na našem sajtu www.skolskisajt.in.rs. Tako će naš sajt postati zajednički „Učenički glasnik“ svih trećaka naše škole. Svi učenici i učiteljice su iskreno pozdravljene, a dogovoreno je da svi nastavimo zajedničko digitalno druženje.

Objavljeno na: www.skolskisajt.in.rswww.osnovnaskola.rs

Odeljenje III1 i gosti.

Pripremila: Mina Anđelić, učenik III1 odeljenja

onlajn4

 onlajn5

 onlajn6

onlajn7

onlajn8

 

Biraj reči, hejt spreči

РАЧУНАРИ

ПРЕДСЕДНИК ОДЕЉЕЊА

Da li si nekada učestvovao/la u omalovažavanju, ismejavanju i vređanju nekoga na Fejsbuku, Tviteru, Instagramu…? Da li si nekada primetio/la da su tuđi postovi na društvenim mrežama uvredljivi i želeo/la si da pomogneš, ali ne znaš kako?

Prošle godine UNICEF je pokrenuo SOS Fejsbuk aplikaciju pod nazivom “Biraj reči, hejt spreči“. U pitanju je projekat “Prevencija digitalnog nasilja”. I sve ono što smo naveli u uvodu, spada u digitalno nasilje.

Ova aplikacija je jedinstvena jer ti pruža da nasilje prijaviš u realnom vremenu, baš u onom trenutku kada se dešava. Dobićeš podršku profesora, mentora i studenata psihologije, kao i načine i pomoć kako da zaustaviš digitalno nasilje, pomogneš sebi ili drugima. Sve ono o čemu budeš pisao u ovoj aplikaciji i sve što budeš pričao sa stručnom osobom, ostaće između vas.

Prošle godine na konferenciji “Teen Talk” u Beogradu, predstavljena je ova aplikacija. Na panelu “Kako biti kul na netu” učestvovala je i Maša Urošević, učenica prvog razreda gimnazije, koja je podelila svoje iskustvo o korišćenju društvenih mreža, kao i negativna iskustva koja su doživeli njeni vršnjaci, od kojih su neki bili žrtve digitalnog nasilja. Pozvala je svoje vršnjake da se odgovorno ponašaju u virtuelnom svetu i da se odlučno suprotstave svakom obliku zlostavljanja na internetu.

Ukoliko zalutamo u svet digitalnih nasilnika, neophodno je da se obratimo odraslima za pomoć. Oni su tu da nas izbave, a ne da nas osuđuju“, poručila je Maša.

Objavila 17.3.2016. Mina Anđelić III1, na našem sajtu www.skolskisajt.in.rs;

OBAVEŠTENJE O ADRESI EDUKATIVNIH FILMOVA U “ONLAJN NEDELJI”  BIĆE NAKNADNO POSLATO.

 • EDUKATIVNI FILM „ZDRAV ŽIVOT UZ BEZBEDNO ODRASTANJE“ (3.3.2016.)
 • EDUKATIVNI FILM „ONLAJN SAJT – ONLAJN SAN” III RAZRED
 • EDUKATIVNI FILM „JEDAN DAN NA INTERNETU” VIII RAZRED

 

 

 

 

 

Чувам те

logo 155x38

Елементаријум

logo elementarijum

Научнопопуларни портал ЦПН

PhET симулације

new phet logo3

Учење на даљину

Алати за учење на даљину
zuovУчење на даљину

--------------

matfОбразовни софтвер

 

 

Осигурање ученика

Бројач посета

01807726
Данас
Јуче
Ове недеље
Овог месеца
Укупно
472
278
750
13461
1807726

Your IP: 44.201.72.250
26.09.2023 18:54

Библиотека

понедељак 9:30 до 13:00
уторак 9:30 до 13:00
среда не ради
четвртак не ради
петак 9:30 до 13:00

Распоред звона

Sj Popup - Cookies