• Наша школа

  • Савремено опремљене учионице

  • Кабинет информатике

  • Савремена настава

  • Део колектива школе

ОШ "Надежда Петровић"

Нови Београд, Луја Адамича 4, тел: 26 01 295

У школској 2020/2021. години изучаваће се као други страни језик:

ИТАЛИЈАНСКИ и НЕМАЧКИ

Веб пријава детета за упис у први разред

GrbSrbije 03

Поштовани родитељи

Школа може да упише и дете које територијално не припада школи, односно које је са територије друге школе или са територије друге општине. Сваки родитељ, односно старатељ који није са подручја школе, потребно је да поднесе Захтев изабраној школи за упис детета. Захтев се подноси најкасније до 1. фебруара 2021. год. 

Дете можете пријавити и овде на сајту, ако кликнете на следећи линк:

Пријавите првака овде на сајту

Ако буде неопходно да, осим попуњене електонске пријаве, предате и писмени захтев, обавестићемо Вас.

Хвала што сте одабрали ову школу за упис свог детета

Teritorijalna pripadnost školi

Деца која станују на наведеним адресама, територијално припадају нашој школи.

УлицеБројеви
непарнипарни
Похорска (Г. Жданова) 1-33 2-34
Луја Адамича 1-31 2-24
Радоја Дакића 1-39 и 63,65,67 2-8 и 78,80
Отона Жупанчича 23-51 -
Џона Кенедија 39-83 12-34
Сремских одреда - 2-20
Тошин Бунар 65-123 98-152
Излетнички пут 1-21 2-40
Истарска 15-41 20-40
Творничка - 40,60,64

 

Упис првака

Уџбеници за 2020/2021 школску годину

Професионална орјентација

Photos icon

Јеловник у боравку

jelovnik

Škola bez nasilja

unicef. . .

Prijava korisnika

Samo za registrovane korisnike

Sada na sajtu

Ko je na mreži: 39 gostiju i nema prijavljenih članova

Zvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivna

Друго полугодиште

 

Друго полугодиште почиње у понедељак 18.01.2021.

Група А првог циклуса је прва смена.
Група Б првог циклуса је друга смена.

Други циклус група А долази у школу у понедљак, а група Б у уторак.

Распоред часова је исти као у првом полугодишту.

 

Zvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivna

Правилник о измени календара за 2020/2021 школску годину

Преузмите документ у ПДФ-у овде

На основу члана 28. став 5. тачка 1) и став 6. Закона о основама система образовања и васпитања („Службени гласник РС”, бр. 88/17, 27/18 – др. закон, 10/19 и 6/20),
Министар просвете, науке и технолошког развоја доноси

ПРАВИЛНИК

о изменама Правилника о календару образовно-васпитног рада основнe школe за школску 2020/2021. годину


Члан 1.

У Правилнику о календару образовно-васпитног рада основнe школe за школску 2020/2021. годину („Службени гласник РС – Просветни гласник”, број 5/20), у члану 3. став 2. речи: „петак, 29. јануара 2021. године” замењују се речима: „петак, 18. децембра 2020. године”.

Ставови 3. и 4. мењају се и гласе:
„Друго полугодиште почиње у понедељак, 18. јануара 2021. године.
Друго полугодиште завршава се у уторак, 8. јуна 2021. године за ученике осмог разреда, односно у уторак, 22. јуна 2021. године за ученике од првог до седмог разреда.”


Члан 2.

У члану 6. став 3. мења се и гласи:
„Зимски распуст почиње у понедељак, 21. децембра 2020. године, а завршава се у петак, 15. јануара 2021. године.”
У ставу 5. речи: „у понедељак, 21. јуна 2021. године” замењују се речима: „у среду, 23. јуна 2021. године.”


Члан 3.

Члан 12. мења се и гласи:

„Члан 12.

Ученици осмог разреда полагаће пробни завршни испит у петак, 26. марта 2021. године и у суботу, 27. марта 2021. године, а завршни испит у среду, 23. јуна 2021. године, у четвртак, 24. јуна 2021. године и у петак, 25. јуна 2021. године.”


Члан 4.

Табеларни преглед календара образовно-васпитног рада основне школе за школску 2020/2021. годину који је одштампан уз Правилник о календару образовно-васпитног рада основне школе за школску 2020/2021. годину („Службени гласник РС – Просветни гласник”, број 5/20) замењује се новим табеларним прегледом календара образовноваспитног рада основне школе за школску 2020/2021. годину, који је одштампан уз овај правилник и чини његов саставни део.


Члан 5.

Овај правилник ступа на снагу даном објављивања у „Службеном гласнику Републике Србије – Просветном гласнику”.


Број 110-00-327/2020-04
У Београду, 1. децембра 2020. године
Министар, Бранко Ружић, с.р

 

Zvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivna

КАЛЕНДАР АКТИВНОСТИ ЗА СПРОВОЂЕЊЕ ЗАВРШНОГ ИСПИТА ЗА ШКОЛСКУ 2019/2020. ГОДИНУ И УПИСА УЧЕНИКА У СРЕДЊУ ШКОЛУ ЗА ШКОЛСКУ 2020/2021. ГОДИНУ 

Опис активностидандатум и време

Прикупљање изјава компанија које су заинтересоване за дуално образовање (број места и називи образовних профила) - ПКС

петак

14.02.

Достављање пописаног списка компанија које су заинтересоване за дуално образовање (број места и називи образовних профила) - ПКС

уторак

18.02. до 15.00

Пријављивање кандидата (онлајн/непосредно) за пријемни испит/специјализовану гимназију/уметничку школу

(детаљније обавештење сајт МПНТР и сајт школе)

понедељак- четвртак

18-21.05.

Пријављивање ванредних ученика - старијих од 17 година за пријемни испит (за упис у музичку школу на одређене одсеке)

(детаљније обавештење у школским управама)

понедељак- четвртак

18-21.05.

Пријављивање кандидата за образовне профиле по дуалном моделу (детаљи поступка пријављивања у основним школама)

четвртак и петак

04.06. и 05.06. 
8.00-16.00

Пријављивање ученика и подношење спортске документације у одељењима за ученике са посебним способностима за спорт

понедељак и уторак

08.06. и 09.06.
8.00-16.00

Пријемни испит за одељења у школама у којима се део наставе остварује на страном језику

понедељак и уторак

08.06. и 09.06.
10.00

Пријемни испит у одељењима за ученике са посебним способностима за математику

уторак

09.06. 10.00

Пријемни испит у балетским школама

недеља, понедељак, уторак

07.06 - 09.06.
10.00

Пријемни испит за ученике са посебним способностима за физику (математика/физика) и пријемни испит за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику

среда

10.06. 10.00
14.00

Пријемни испит за ученике са посебним способностима за сценску и аудио-визуелну уметност

среда

10.06. 12.00

Пријемни испит за ученике са посебним способностима за географију и историју (географија/историја)

четвртак

11.06. 10.00
14.00

Пријемни испит за ученике са посебним способностима за биологију и хемију (биологија/хемија)

петак

12.06. 10.00
14.00

Пријемни испит у одељењима за ученике са посебним способностима за филолошке науке

петак
(српски/матерњи језик) и

субота
(страни језик)

12.06. и 13.06. 
10.00

Пријемни испит у музичким школама

петак, субота, недеља

12.06. - 14.06.
08.00

Пријемни испит у уметничким школама ликовне области

петак, субота, недеља

12.06. - 14.06.
08.00

Пријављивање ванредних ученика старијих од 17 година за упис у средњу школу (детаљније обавештење у школским управама)

четвртак и петак

20.08 и 21.08.

Прелиминарни резултати пријемних испита

до уторка

16.06. до 08.00

Подношење и решавање евентуалних жалби ученика на

резултате пријемног испита (детаљније обавештење у средњим школама које спроводе пријемни испит)

уторак

16.06.
10.00-16.00

Коначни резултати пријемних испита (детаљније обавештење у средњим школама које спроводе пријемни испит)

до среде

17.06. до 08.00

Пробни завршни испит - тест из српског (матерњег) језика и комбиновани тест - по раније утврђеним процедурама

понедељак

01.06.

Пробни завршни испит - тест из математике

уторак

02.06

Провера склоности за упис ученика у 7. разред за програм основног образовања ученика обдарених за математику

субота

27.06.10-00

Провера језичких компетенција за двојезичну наставу основног образовања

субота

27.06. 12.00

Пријемни испит за IBO одељења у гимназијама (српски језик/енглески језик)

субота

27.06. 10.00
испит из српског

језика, 12.00
испит из енглеског језика

Пријемни испит за IBO одељења у гимназијама (математика)

недеља

28.06. 10.00

Завршни испит - тест из српског (матерњег) језика

среда

17.06. 
09.00-11.00

Скенирање и прегледање теста из српског (матерњег) језика

среда и четвртак

17. и 18.06.

Завршни испит - тест из математике

четвртак

18.06. 
09.00-11.00

Скенирање и прегледање теста из математике

четвртак и петак

18.06. и 19.06.

Завршни испит - комбиновани тест

петак

19.06. 
09.00-11.00

Скенирање и прегледање комбинованог теста

петак и субота

19.06. и 20.06.

Супервизија спровођења завршног испита

од среде до понедељка

17.06. - 22.06.

Скенирање ИД образаца и повезивање са тестом (дешифровање)

субота и недеља

20.06. и 21.06.

Унос резултата завршног испита

понедељак

22.06.

Прелиминарни резултати завршног испита на нивоу школе

уторак

23.06. до 08.00

Пријем и решавање жалби ученика на резултате завршног испита у основним школама

уторак

23.06. 
08.00-15.00

Пријем и решавање жалби ученика на резултате завршног испита у окружним комисијама

среда

24.06. 
08.00-16.00

Објављивање коначних резултата завршног испита

недеља

28.06. до 08.00

Упис у музичке и балетске школе

пеонедељак

29.06. 
08.00-16.00

Попуњавање и предаја листе жеља у основној школи и унос у базу података

понедељак и уторак

29.06. и 30.06. 
08.00-15.00

Провера листе жеља од стране ученика у основним школама

субота

04.07. од 08.00

Пријем жалби ученика на изражене жеље и уношење исправки

субота

04.07. 
08.00-15.00

Објављивање званичне листе жеља ученика, провера листе жеља на званичном и техничком сајту

недеља

05.07. до 12.00

Објављивање званичних резултата расподеле по школама и образовним профилима у основним и средњим школама

уторак

07.07. до 24.00

Објављивање преосталих слободних места за упис у другом кругу

среда

08.07. до 08.00

Упис ученика у средње школе - први уписни круг, осим за упис у музичке и балетске школе

среда и четвртак

08.07. и 09.07. 
08.00-15.00

Попуњавање и предаја листе жеља за други уписни круг

среда

08.07. 
08.00-15.00

Објављивање преосталих слободних места после другог уписног круга

петак

10.07. до 24.00

Објављивање коначног распореда ученика по школама у другом уписном кругу

петак

10.07. до 24.00

Упис ученика у средње школе - други уписни круг, осим за упис у музичке и балетске школе

субота

11.07. 
08.00-15.00

Zvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivna

Термини за решавање теста из математике и комбинованог теста у оквиру пробног завршног испита (23. и 24. април 2020.)

Да би сe омогућилo равномерно оптерећење система сугеришемо следећу организацију тестирања у односу на период у коме ће ученици приступати платформи:

  • у термину од 8 до 12 часова тестове треба да решавају ученици са територије АП Војводине
  • у термину од 12 до 16 часова тестове треба да решавају ученици са територије Града Београда
  • у термину од 16 до 21,30 часова тестове треба да решавају сви остали ученици (ван територије АП Војводина и ван територије Града Београда)

 

 

 

 

 

Елементаријум

kuglice

Научнопопуларни портал ЦПН

PhET симулације

new phet logo3

Осигурање ученика

Учење на даљину

Алати за учење на даљину
zuovУчење на даљину

--------------

matfОбразовни софтвер

 

 

Moodle

Moodle

Бројач посета

01371551
Данас
Јуче
Ове недеље
Овог месеца
Укупно
326
401
1486
48456
1371551

Your IP: 18.204.42.98
28.01.2021 12:59

Пријем родитеља

Raspored zvona

Biblioteka

Отворена врата