• Наша школа

• Савремена настава

• Део колектива школе

Нови Београд, Луја Адамича 4, тел: 26 01 295

У школској 2020/2021. години изучаваће се као други страни језик:

ИТАЛИЈАНСКИ и НЕМАЧКИ

Photos icon

Уџбеници за 2020/2021 школску годину

СВЕТСКИ ДАН ЧИСТОГ ВАЗДУХА

У оквиру обележавања Светског дана чистог ваздуха у нашој школи осмишљено је неколико пројеката. На часовима технике и технологије ученици су садили цвеће и правили су  мини стаклене баште, а у оквиру  ликовне културе урађени су ликовни радови на тему „Мој беџ“ инспирисани овом еколошком темом. На часовима физичког и здравственог васпитања ђаци су вежбали технику правилног дисања, као и на часовима музичке културе а уједно су слушали музику која оплемењује, опушта и лечи душу. У оквиру информатике и рачунарства ђаци су правили презентације, а из биологије плакате на ову тему. У холу школе можете погледати изложене стаклене баште, а на платформи Padlet ликовне радове беџева као и фотографије стаклених баштa.

Уживајте!!!

Made with Padlet

ИЗЛОЖБА ЛИКОВНИХ И ФОТО РАДОВА НА ТЕМУ "МОЈ БЕОГРАД" у организацији СОРАС ( Савез удружења учесника омладинских радних акција)

У суботу 31.10.2020. присуствовали смо изложби и додели награда ликовних и фото радова на тему "Мој Београд" на Ади Хуји у организацији СОРАС. Изложба је одржана у оквиру пројекта "ЕКО ЛОРА" Београд 2020. који је подржала Канцеларија за младе Града Београда.
За ликовни рад 2. место освојила је Колашинац Милена 4/1, а похвалу за ликовни рад у учешће добила је Димић Марија  2/1. Поред награђених радова на изложби су били изложени и радови Алексић Михаила 2/1, Јанковић Тее 4/1 Тадић Јоване 5/1, Матутиновић Уроша 5/2 и Владисављевић Ане 5/2.
Након доделе награда, ученици, наставници и родитељи симболично су посадили 76 ружа у оквиру пројекта "Београду на дар" а уједно и поводом 76 година од ослобођења Београда у Другом светском рату.
Честитамо добитницима награда и учесницима ликовног конкурса.
Уживајте у фотографијама са изложбе

Ocena korisnika:  5 / 5

Zvezda aktivnaZvezda aktivnaZvezda aktivnaZvezda aktivnaZvezda aktivna

ДАН ШКОЛЕ 12.10.2020.

Ученици од 1. до 8. разреда су припремили ликовне радове за Дан школе. Изложени радови су инспирисани ликом и делом наше познате уметнице Надежде Петровић. Такође, на изложби се могу погледати награђени радови са општинских ликовних такмичења, као и илустрације пословица и изрека и радови сатова који су рађени на часовима технике и технологије. Уживајте у изложби у холу и дигиталном окружењу.

Свим запосленима и ђацима желимо срећан Дан школе!

Максим Албин, ученик II2

Браво Максиме!!!

Дечја недеља у нашој школи посвећена је заштити животне средине, очувању здравља, правима и потребама деце. Ученици од 1. до 4. разреда украсили су хол школе својим радовима и порукама.

На општинском онлајн ликовном такмичењу на тему "Илустовање српских пословица и изрека" у огранизацији "Пријатеља деце Новог Београда" наши ученици су освојили:

1.место: Мила Милентијевић 5/1, тема рада: "Боље врабац у руци, него голуб на грани"
3.место: Урош Мисита 5/3, тема рада: "Невоља свачему човека научи"
Честитамо добитницима награда, као и свим ученицима који су учествовали у ликовном конкурсу.

Резултати првог ликовног општинског онлајн такмичења "Шта у мом срцу лежи":

1. место млађи разреди: Михајло Алексић 2-1

3. место старији разреди: Ања Михајловић 8-1

Елементаријум

kuglice

Научнопопуларни портал ЦПН

Учење на даљину

Алати за учење на даљину
zuovУчење на даљину

--------------