ОБАВЕШТЕЊЕ

Пројект
Набавка бесплатних уџбеника и
других наставних средстава за ученике основних школа
за школску 2019/2020. годину

Министарство просвете, науке и техолошког развоја планира да по доношењу Одлуке Владе Републике Србије, у оквиру Пројекта Набавка уџбеника и других наставних средстава за ученике основних школа, обезбеди бесплатне уџбенике и друга наставна средства из уџбеничких комплета, за школску 2019/2020. годину, следећим ученицима:

• Ученицима из социјално/материјално угрежених породица (примао новчане социјалне помоћи – школи се као доказ доставља фотокопија решења или потврда Центра за социјални рад)
  • Ученицима основних школа који су у породици треће дете или свако наредно рођено дете које је у систему школовања Републике Србије/основна, средња школа, факултет (као доказ достављајају се потврде образовноваспитне установе за свако старије деце, осим ако та деца похађају нашу школу, онда се потврда се по службеној дужности прилаже документацији)
  • Ученицима са сметњама у развоју и инвалидитеом ( који основношколско образовање и васпитање по инидивидуалном образовном плану или имају потребу за прилагођавањем (увећан фонт, Брајево писмо, електронски формат) уз пратећу медицинску документацију.

Молимо родитеље који испуњавају неки од наведених услова да доказе доставе најкасније до 11.03.2019. године одељенском старешини или секретару школе.

Информација:допис бр.610-00-00062/2019-07 од 18.02.2019. године