СРЕБРНА МЕДАЉА ЗА НАШУ ШКОЛУ

20. мај, 2019.

Ж. Богдановић

Ученице II3 одељења наше школе оствариле су велики успех на Републичком такмичењу у шаху одржаном протеклог викенда у Пироту. Захваљујући вишемесечном раду са учитељем Дејаном Ковачевићем, ОШ „Надежда Петровић“ има чак три младе шахисткиње међу 15 најбољих у Србији, што је резултат којим не може да се похвали ни једна школа у нашој земљи.

Хана Мољковић, Ана Сердаревић и Вера Богдановић нашле су се међу 38 најбољих шахисткиња других разреда из целе државе и показале завидан квалитет.

Вера Богдановић је освојила сребрну медаљу (друго место) са 5.5 поена и тако донела општини Нови Београд највредније одличје у конкуренцији девојчица од првог до осмог разреда (Нови Београд освојио укупно две медаље).

Хана Мољковић завршила је такмичење као десета (4.5 поена), а Ана Сердаревић са четири поена нашла се на 15. месту у коначном пласману.

Директорка школе учинила је све да девојчицама обезбеди најбоље могуће услове за такмичење. С обзиром на дужину пута до Пирота и тежину самог такмичења, ученице су одморне дочекале почетак турнира који је трајао пет сати, а из града на Нишави носе лепе успомене.

Преузето са сајта: http://skolskisajt.in.rs/

Your IP: 18.206.16.123