untitled

Mesec tolerancije i ljudskih prava obeležićemo od 16. novembra do 10. decembra pod sloganom Verujem u toleranciju.

U okviru obeležavanja, organizuju se takmičenje Ambasador tolerancije i ljudskih prava iLAJKOMAT karavan od Subotice do Novog Pazara, tokom kojeg će u više gradova biti postavljeni aparati koji će snimati video poruke građanki i građana kojima se afirmišu tolerancija i ljudska prava.

Video poruke će biti postavljene na portal www.nemrznji.rs, a zvanični haštagovi su #verujem #tolerancija #nemrznji.

Pobednik takmičenja je osoba čija video poruka bude najviše šerovana. Glavna nagrada za pobednika, koji postaje Ambasador tolerancije i ljudskih prava je poseta institucijama Saveta Evrope u Strazburu.

Mesec tolerancije i ljudskih prava će biti najavljen na konferenciji za štampu u četvrtak, 13. novembra u Novom Sadu, a prva aktivacija sa lajkomatom se organizuje u subotu 15. novembra u Subotici.

Akciju organizuju Kancelarija za ljudska i manjinska prava i Nacionalni komitet za borbu protiv govora mržnje, uz podršku neformalnih grupa mladih sa lokala.

Preuzeto sa: www.nemrznji.rs

Your IP: 34.236.216.93