Rukomet - razno

Reprezentativke Srbije koje se pripremaju za nastup na Evropskom prvenstvu u Francuskoj, posetile su u utorak osnovnu školu "Nadežda Petrović" na Novom Beogradu gde su uzele učešća u javnom času rukometa.

Devojčice i dečaci mlađih razreda dobili su osnovne lekcije o sportu i rukometu od strane koordinatora za mini-rukomet Rukometnog saveza Srbije, Milana Petronijevića.

Uz asistenciju učitelja i nastavnika fizičke kulture, školarci nisu mogli da sakriju radost zbog šanse da se oprobaju ispred rukometnog gola, a euforija je nastala kada su se pojavile Jovana Stoiljković, Sanja Radosavljević, Dijana Radojević i Marija Čolić.

Najbolje srpske rukometašice pridružile su se animaciji više od stotinu dece koja su imala priliku da se oprobaju kao golmani, ali i šuteri.

Preuzeto: https://sport.blic.rs

30. Новембра 2018. су у нашој школи били у посети предшколци околних вртића ради упознавања са нашом школом. Тема Дана науке ове године је био КРУГ.
Предшколци су прошли кроз радионице у кабинетима ТиО, биологије, физике, прошли су полигон постављен у сали за физичко.
Хор је са наставницом музичког отпевао песму, а најмлађима су чули и песму на енглеском.
У холу су их дочекали представнци Ученичког парламента, који деци при изласку дали поклоне које су припремиле учитељице.
Посета је прошла у веселом расположењу. Деца су била заинтересована и радо су учествовали у свим активностима.

Поводом "Дана науке" у нашој школи у кабинету биологије 20 ученика од 5. до 8. разреда, учествовали су са својим презентацијама на видео биму или цртањем паноа и разним креативним играма на тему "Круг". Ученици су успели да објасне многе еколошке теме на једноставан, занимљив и поучан начин, како за ученике млађих и старијих разреда наше школе, тако и за наше најдраже госте, а то су предшколци из више вртића. Хор старијих разреда је дочекао предшколце са песмом "Круг" Екатерине Велике.

Припремиле:

Љиљана Абу Самра

Тања Полети

Александра Стефановић

Припремиле:

Љиљана Абу Самра

Тања Полети

Александра Стефановић

Ученици другог разреда учествовали на кадетском првенству у шаху

Овог викенда одржано је кадетско првенство Београда у шаху. Играло се 9 кола по швајцарском систему.

Три ученика наше школе квалификовало се на кадетско првенство Србије. У категорији такмичара до 10 година квалификовали су се Богдановић Вера и Васић Стефан, а у категорији до 12 година Филиповић Дамјан.

Четири ученика II-3 одељења и један ученик I разреда успешно су представили нашу школу. Посебно је значајно учешће најмлађег члана наше школе Миљковић Уне, ученика I разреда.
У конкуренцији „Дечаци 2010. и 2009.“ било је пријављено 52 такмичара.
Васић Стефан је од 9 партија 5 победио, 2 играо нерешено и 2 изгубио. Тиме је заузео 7 место.
Тојчић Александар је од 9 партија 2 победио, 2 играо нерешено и заузео 41 место.
У конкуренцији „Девојчице 2010. и 2009.“ било је пријављено 24 такмичара.
Богдановић Вера је од 9 партија 4 победила, 2 играла нерешено, 3 изгубила и заузела 7 место.
Сердаревић Ана је од 9 партија 4 победила, 5 изгубила и заузела 19 место.
Честитамо учесницима!

Након oсвојеног првог места на општинском такмичењу „Ђачки песнички сусрети“ у организацији „Пријатељи деце општине Нови Београд“, Ана Дубаић је са песмом „Поглед са моје терасе“ освојила другу награду на градском конкурсу 44. Песничка сусретања деце и младих Београда. „Пријатељи деце Беорада“ доделили су Ани диплому и књигу „Лекције из поезије“.

ЧЕСТИТАМО!

СРЕБРНА МЕДАЉА НА НОВОГОДИШЊЕМ "ГРАНД ПРИ" ТУРНИРУ

Завршни новогодишњи „Гранд При“ турнир у организацији ШК „Делфин“ одржан је у просторијама ШК „Партизан“ прошле суботе.

Међу 15 девојчица узраста до 12 година, представница ОШ „Надежда Петровић“, ученица 2/3 Вера Богдановић, освојила је друго место у коначном пласману са четири освојена бода у шест партија.

Вера је освојила сребрну медаљу у конкуренцији до девет година, с обзиром да је и првопласирана у коначном пласману била такмичарка до девет година.

Пласманом међу три најбоље девојчице, Вера је изборила и учествовање на „Гранд При“ турниру дечака до 12 година, који је на програму наредне суботе.