Панорама школе

Ми у дигиталном кабинету

Ученици другог разреда

• Slike škole

Најлепши смо, али нећемо да се хвалимо

Logo škole

Нови Београд, Луја Адамича 4    тел: 011/26-01-295

Уџбеници за 2017/2018 школску годину

Ocena korisnika:   / 1
NajlošijeNajbolje

Odeljenski starešina: Ljiljana Abusamra

Priredba posvećena Nadeždi Petrović

4. aprila, u kući Đure Jakšića u Skadarliji održana je priredba posvećena posebnoj ženi, poznatoj slikarki, bolničarki u Prvom svetskom ratu koja je bila odana svovjoj otadžbini. Reč je o našoj Nadeždi Petrović.
Ulaskom u tu prostoriju imate osećaj kao da se vreme vratilo unazad. Obuzima vas jeza dok osećate atmosferu rata i patnje. Kuća i sama prostorija u kojoj smo bili imala je hladne bele zidove. Publika je sedela na klupama od tamnog izlakiranog drveta. Gledali su u malu binu u ćošku kuće. Na njoj je bio klavir, izrezbareni sto sa isheklanim stolnjakom. Do stola stolice sa izrezbarenim šarama koje su prkosili vremenu i dešavanjima s početka 20. veka.
Tačno u šest sati Nadežda se popela na binu. Sela je kraj prozora i posmatrala sunčane ulice tadašnje Venecije, gledajuću slike svoje majke i oca, milih sestara i svog najmlađeg brata Rastka. Tako sedeći, iščekivala je kucanje na vrata apartmana. I najzad, s velikim koferom, skockan u odelu, s osmehom na licu ušao je njen voljeni brat, Rastko. Pričajući o ranijim uspomenama i dešavanjima u Srbiji, jeli su vanilice njihove sestre Anđe. Odjednom Rastko skoči sa stolice užasnut razmišljanjima svoje sestre da se javi Vrhovnoj komandi kao dobrovoljac u ratu.
Nakon prepirke Rastko se vratio u Srbiju, a za njim i Nadežda.
Nadeždina porodica je očajavala zbog njenog odlaska u rat. Bolest ju je sustizala, ali ona nije očajavala. Zbog tog hrabrog poduhvata dobila je medalju za hrabrost od generala Živojina Mišića. 1915. godine, gubi borbu s bolešću i zauvek sklapa oči.
Ta sećanja je hor naše škole dočarao pesmama: „Tamo daleko“, „Ovo je Srbija“ i himnom škole čiji je tekst napisala naša učenica Tanja. Nakon pesama Tanja je održala divan govor o Nadeždi Petrović.
Htela bih da zahvalim našoj dragoj nastavnici srpskog jezika i književnosti, Jasmini Mićić koja nam je na svakoj priredbi i dešavanju velika podrška. Ona se teško rasplače, ali mi smo našom interpretacijom, pevanjem i jakim emocijama uspeli da je dirnemo u srce. Naravno, ne možemo da ne pomenemo našu nastavnicu muzičkog Tanju, koja je spremila hor, put do Skadarlije i druženje posle predstave.
Naša škola je od publike koja je prisustvovala sakupila dobrovoljni prilog. Taj prilog je u novčanicama od 200 dinara, na kojima se nalazi Nadeždin lik, dat Odeljenju  za hematologiju u „Institutu za majku i dete“ na Novom Beogradu.

Pripremila: Cvijanović Marija VI3

Rezultati školskog takmičenja iz biologije,       održano   10. 02. 2015.g.

5.razred

1   Iva Marković 52  82,00
2  Dragana Prokić 52  80,00
3  Jovana Danić 51  76,00

6.razred:

1 Luka Šešelja 61 73,00
2  KatarinaVukićević 62 73,00
3  TinaRakić

7.razred

1  AleksaProkić 72 83,00
2  LjubicaSmiljić 72 66,50
3  Ana Molnar

8.razred:

1 NenadCvetković 82 90,00
2 DimitrijeDragić  81 88,00
3  DejanaPetrović 81 86,00

Na školskom takmičenju iz biologije ućestvovalo  je ukupno 69 učenika od 5. do 8. razreda. Čestitamo svima  a naročito pobednicima na pokazanom znanju i uloženom radu i trudu!

Oštinsko takmičenje je  zakazano za14. Mart 2015 2015.g u OŠ. Jovan Dučić,  Novi  Beograd.

EKO-KVIZ

Eko-kviz  takmičenje organizuje JKP "Gradska cistoća" za učenike od  petog do osmog razreda osnovnih škola. Cilj Eko-kviza je podizanje nivoa svesti osnovaca o značaju  zaštite životne sredine  i nivoa informisanosti o reciklaži i ekologiji. U prvom ciklusu učestvuje 28 škola a jedna od njih je i nasa i uz malo sreće, spretnosti, ali i znanja  uspeli smo da pobedimo i udjemo u drugi  ciklus!  Do tada želimo srecu našim takmičarkama i u sledećem krugu  do finala: Andjeli , Tini, Tijani i Milici!

Ove Nedelje

Your IP: 54.81.166.154