• Наша школа

• Савремена настава

• Део колектива школе

Нови Београд, Луја Адамича 4, тел: 26 01 295

У школској 2020/2021. години изучаваће се као други страни језик:

ИТАЛИЈАНСКИ и НЕМАЧКИ

Photos icon

Уџбеници за 2020/2021 школску годину

Unicef

МЕЂУНАРОДНИ ДАН УНИЦЕФ-а

На данашњи дан 11. децембра, давне 1946. основана је водећа светска организација која се брине о деци и њиховим правима и животним потребама под називом УНИЦЕФ (Фонд Уједињених народа за децу).

Од онда па све до данас организација делује у више од 150 земаља у којима помаже деци да преживе и изграде своје потенцијале у што нормалнијој околини. Сваке године баш на овај дан облежава се постојање ове организације. По УНИЦЕФ-овом извештају, спроведеном 2009.године, више од половине деце у земљама у развоју нема примерен “кров над главом” и приступ санитарним чворовима и питкој води, као ни здравствену заштиту и правилну негу.  Око 300 милиона деце нема никаквог приступа информацијама путем ТВ-а, радија или штампе, 140 милиона деце, већином девојчица, није похађало школу. Иако се некима ове информације чине далеке и стране, нажалост се све чешће догађају и у нашој околини.  Јер како каже Повеља о правима детета “Човечанство дугује деци најбоље што има.”

Елементаријум

kuglice

Научнопопуларни портал ЦПН

Учење на даљину