Nole završio sezonu iz snova trijumfom u Londonu!

Na najbolji mogući način Novak Djoković je stavio tačku na svoju najuspešniju sezonu u karijeri.

Preuzeto sa sajta: http://novakdjokovic.com/

Pobedom nad Švajcarcem Rodžerom Federerom rezultatom 6:3, 6:4 u finalu Masters kupa u Londonu, najbolji teniser sveta osvojio je petu titulu na završnom turniru, a četvrtu u nizu, što nikome do sada nije pošlo za rukom.

Titula na ATP World Tour finalu Novakova je 11. u 2015. godini (lični rekord), a 59. u karijeri.

Nakon što je u prvom gemu propustio jednu brejk loptu, a u drugom spasio, Novak je u trećem oduzeo servis Rodžeru i poveo sa 2:1, odmah potom i 3:1. Tu prednost čuvao je do poslednjeg gema u kojem je došao do novog brejka za vođstvo od 6:3 posle 39 minuta.

Vrebao je Novak priliku u drugom setu i dočekao je u desetom gemu na servis Federera. Bio je ovo njegov treći brejk u susretu koji je značio i novo fantastično dostignuće za srpskog tenisera.

Pobedom nad Federerom Novak se revanširao Švajcarcu za poraz od pre pet dana u uvodnoj fazi turnira i došao do egala u međusobnim duelima, 22-22.

„Veoma sam ponosan na sva dostignuća ove godine. Nisam mogao da zamislim bolji kraj svoje najuspešnije sezone u karijeri. Bez pomoći svog tima i meni najbližih ljudi ovo definitivno ne bi bilo moguće. Čestitam Federeru na sjajnoj nedelji, želim njemu, njegovoj porodici i timu sve najbolje sledeće godine“, rekao je Novak na završnoj ceremoniji.

Statistika 80 minuta dugog meča: as poeni (5-6), dvostruke servis greške (0-2), direktni poeni (13-19), neiznuđene greške (14-31).

Trijumfom u Londonu Novak je i zvanično okončao svoju trinaestu profesionalnu sezonu u okviru koje je odigrao 88 mečeva (82 pobeda – 6 poraza).

Na novoj rang listi koju će u ponedeljak, 23. novembra objaviti Asocijacija teniskih profesionalaca, Novak će imati fenomenalnih 16.585 poena, što je 7.915 više od drugoplasiranog Mareja i 8.245 od Federera, koji će se naći na trećoj poziciji.

Pred Novakom je i više nego zasluženi odmor nakon čega će startovati sa pripremama za tenisku 2016. godinu.

„Trenutno razmišljam samo o tih nekoliko nedelja odmora. Jedva čekam da provedem to vreme sa suprugom i sinom van terena.“

2080

Your IP: 18.204.48.199