• Наша школа

• Савремена настава

• Део колектива школе

Нови Београд, Луја Адамича 4, тел: 26 01 295

У школској 2020/2021. години изучаваће се као други страни језик:

ИТАЛИЈАНСКИ и НЕМАЧКИ

Веб пријава детета за упис у први разред

GrbSrbije 03

Поштовани родитељи

Школа може да упише и дете које територијално не припада школи, односно које је са територије друге школе или са територије друге општине. Сваки родитељ, односно старатељ који није са подручја школе, потребно је да поднесе Захтев изабраној школи за упис детета. Захтев се подноси најкасније до 1. фебруара 2021. год.

Дете можете пријавити и овде на сајту, ако кликнете на следећи линк:

Пријавите првака овде на сајту

Ако буде неопходно да, осим попуњене електонске пријаве, предате и писмени захтев, обавестићемо Вас.

Хвала што сте одабрали ову школу за упис свог детета

Похорска (Г. Жданова) 1-33 2-34

Упис првака

Уџбеници за 2020/2021 школску годину

Photos icon

Београд — Данас се широм света обележава Међународни дан жена, као део борбе за економску, политичку и социјалну равноправност жена и мушкараца.

Тај празник обележава се у знак сећања на демонстрације америчких радница у Чикагу 1909. године и њујоршки марш више од 15.000 жена које су тражиле краће радно време, боље плате и право гласа.

Foto: Olive Fell

Иницијативу за тај празник дала је немачка феминисткиња и чланица социјалистичке странке Клара Цеткин, а прво обележавање Дана жена је било 1911. у Аустрији, Немачкој, Швајцарској и Данској.

8. март је прихваћен као међународни дан жена 1917. године. Уједињене нације су од 1975. године, која је проглашена за Међународну годину жена и службено почеле обележавати Међународни дан жена.
   Осми март као празник под називом Међународни Дан жена постоји од 1975. године која је била проглашена медјународном годином жена, а  две године касније Генерална скупштина УН је резолуцијом прогласила 8. март Даном женских права и медјународног мира.

У Србији је најављен низ осмомартовских манифестација. У Београду ће бити одржана конференција “Жене у јавном животу” коју организује Управа за родну равноправност Министарства рада и социјалне политике, а на којој ће, измедју осталих, учествовати председница Скупштине Србије Славица Дјукић Дејановић и министар рада Расим Љајић.

Осмомартовска хуманитарна аукција слика “Десет Нај српских сликарки – хуманост на делу” биће одржана у Скупштини Београда, а Дан жена биће обележен и уличном акцијом на Теразијама у оквиру кампање “Караван женских права”.

Елементаријум

kuglice

Научнопопуларни портал ЦПН

Учење на даљину