Уџбеници за 2018/2019 школску годину

Oтворен 63. Meђународни београдски сајам књига

Сајам књига у Београду је највољенији сајам књига на свету.

Foto: Lj. Bukvić

Свенародни празник и ново црвено слово у календару српске културе… Чини се да код нас нема читаоца који не учествује у овој светковини. Као што знају кад им је крсна слава знају и кад је Сајам књига.. То што је међународни, само потврђује истину да култура није култура ако је усамљена и без додира са другим културама – поручио је академик Матија Бећковић, вечерас на отварању 63. Међународног сајама књига у Београду, чији је слоган “Радост читања”.

Бећковић је нагласио да је “Сајам књига  духовна својина читалачког народа коју му нико  не би смео узети”. Према његовим речима, “Сајам се указује и као једино од ретких преосталих места без покондирености и лажног елитизма,где можемо видети свој народ”, због чега “нека га нико не присваја и не уписује у свој посед како никад не би постао хотел са пет Звездица”.

– Годинама књигу са свих екрана проглашавају анахронизмом и замењују новим модернијим оружјима. У време фасцинације технологијом и многи читаоци су се преселили на екране,а Књига на друге медије. Упркос тријумфа технологије књига опстаје. И да не заборавимо да то поновимо и на овом месту: Књига је била на почетку, па ће бити и на крају – поручио је Бећковић.

2095

Your IP: 54.144.82.216