„Radost Evrope“

od 2. do 5. oktobra u Beogradu

Tradicionalni Međunarodni susret dece Evrope „Radost Evrope” održaće se od 2. do 5. oktobra, u Beogradu, u organizaciji Dečjeg kulturnog centra Beograd i pod pokroviteljstvom Gradske uprave grada Beograda.

plakat-radost-evrope-2014 ff

Plakat manifestacije Radost Evrope

Po 45. put, deca iz beogradskih osnovnih škola ugostiće u svojim domovima vršnjake iz evropskih zemalja, a Beograd će tokom četiri dana trajanja manifestacije postati dečja prestonica Evrope.

Prvog dana učesnici manifestacije, deca iz 18 zemalja Evrope, defilovaće u karnevalskoj atmosferi od Trga Republike do Kalemegdana. Okupljanje učesnika i formiranje povorke počinje u 11 časova na Trgu Republike, gde će se odigrati i plesni performans studenata DIF-a i grupe “Now we move“.

Svečani defile učesnika manifestacije kretaće se kroz Knez Mihailovu ulicu, uz pratnju Orkestra policije Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije, mažoretkinja Pančeva i klovna – artiste Marka Ilića sa decom iz Doma za decu bez roditeljskog staranja „Jovan Jovanović Zmaj“.

Na Košarkaškom terenu Partizan, uz nastup Hora Dečjeg kulturnog centra Beograd, Hora OŠ „Laza Kostić, perkusionista MŠ „Stanković“ i srpskog kola Umetničkog centra „Talija“, svečano će se proglasiti početak manifestacije u 12.30 časova.

Preuzeto: www.blic.rs/

Your IP: 18.204.48.199