• Наша школа

• Савремена настава

• Део колектива школе

Нови Београд, Луја Адамича 4, тел: 26 01 295

У школској 2020/2021. години изучаваће се као други страни језик:

ИТАЛИЈАНСКИ и НЕМАЧКИ

Веб пријава детета за упис у први разред

GrbSrbije 03

Поштовани родитељи

Школа може да упише и дете које територијално не припада школи, односно које је са територије друге школе или са територије друге општине. Сваки родитељ, односно старатељ који није са подручја школе, потребно је да поднесе Захтев изабраној школи за упис детета. Захтев се подноси најкасније до 1. фебруара 2021. год.

Дете можете пријавити и овде на сајту, ако кликнете на следећи линк:

Пријавите првака овде на сајту

Ако буде неопходно да, осим попуњене електонске пријаве, предате и писмени захтев, обавестићемо Вас.

Хвала што сте одабрали ову школу за упис свог детета

Похорска (Г. Жданова) 1-33 2-34

Упис првака

Уџбеници за 2020/2021 школску годину

Photos icon

НОВОГОДИШЊА ИЗЛОЖБА

Новогодишња изложба радова се састоји од цртежа инспирисаних празницима и ручно рађене декорације, као и фотографија дечијих декорација за Нову годину. Радови су настали у корелацији предмета техника и технологија, музичка и ликовна култура, а реализовани од 5. до 8. разреда. Теме ликовних радова су „Крцко Орашчић“, „Тегла жеља“ и „Дизајнирај џемпер“. Комплетну изложбу радова можете погледати на платформи Падлет, кликом на линкове у прилогу:

https://dejanoviskolarci.files.wordpress.com/2020/12/krcko-orascic-1.png?w=300&h=186 300w"

Тема: „Крцко Орашчић“ ОШ“Надежда Петровић“

Тема: „Крцко Орашчић“ ОШ “Надежда Петровић“ Корелација музичка и ликовна култура; реализација у 5. разредуhttps://padlet.com/vidavida/novagodina2021

Уживајте у радовима ученика и музичким нумерама. Срећна Нова година и Божићни празници.

„Пријатељи деце општине Нови Београд“ планирали су Програмом рада за 2020. годину и Календаром заједничких активности за школску 2020/2021. годину on line ликовни конкурс за ученике основних школа Новог Београда   У част Драгану Лукићу – Лукићев лист“.

На такмичење је стигло 216 радова ученика основних школа (један ученик – један рад). Учествовало је 48 проф. разредне наставе и 13 проф. ликовне културе основних школа општине Нови Београд.

Чланице стручног жирија: Ивана Драгосављевић, дипломирани ликовни уметник – сликар, члан УЛУС-а и Марија Марковић, ФЛУ –одсек сликарство, прегледале су приспеле радове и поштујући пропозиције такмичења, донеле следећу

О Д Л У К У

Пријатељи деце општине Нови Београд”

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ УЧЕНИКА ОСНОВНИХ ШКОЛА НОВОГ БЕОГРАДА

ЛИКОВНИ ON LINE КОНКУРС “У ЧАСТ ДРАГАНУ ЛУКИЋУ - ЛУКИЋЕВ ЛИСТ”

ШКОЛСКА 2020/2021. ГОДИНА

2020.

Аутор: Дуња Станчић III/1

Светски дан чистог ваздуха

У оквиру обележавања Светског дана чистог ваздуха у нашој школи осмишљено је неколико пројеката. На часовима технике и технологије ученици су садили цвеће и правили су  мини стаклене баште, а у оквиру  ликовне културе урађени су ликовни радови на тему „Мој беџ“ инспирисани овом еколошком темом. На часовима физичког и здравственог васпитања ђаци су вежбали технику правилног дисања, као и на часовима музичке културе а уједно су слушали музику која оплемењује, опушта и лечи душу. У оквиру информатике и рачунарства ђаци су правили презентације, а из биологије плакате на ову тему. У холу школе можете погледати изложене стаклене баште, а на платформи Padlet ликовне радове беџева као и фотографије стаклених баштa.

Уживајте!!!

Made with Padlet

ИЗЛОЖБА ЛИКОВНИХ И ФОТО РАДОВА НА ТЕМУ "МОЈ БЕОГРАД" у организацији СОРАС ( Савез удружења учесника омладинских радних акција)

У суботу 31.10.2020. присуствовали смо изложби и додели награда ликовних и фото радова на тему "Мој Београд" на Ади Хуји у организацији СОРАС. Изложба је одржана у оквиру пројекта "ЕКО ЛОРА" Београд 2020. који је подржала Канцеларија за младе Града Београда.
За ликовни рад 2. место освојила је Колашинац Милена 4/1, а похвалу за ликовни рад у учешће добила је Димић Марија  2/1. Поред награђених радова на изложби су били изложени и радови Алексић Михаила 2/1, Јанковић Тее 4/1 Тадић Јоване 5/1, Матутиновић Уроша 5/2 и Владисављевић Ане 5/2.
Након доделе награда, ученици, наставници и родитељи симболично су посадили 76 ружа у оквиру пројекта "Београду на дар" а уједно и поводом 76 година од ослобођења Београда у Другом светском рату.
Честитамо добитницима награда и учесницима ликовног конкурса.
Уживајте у фотографијама са изложбе

20201023 01 a

Оригинални документ

ОШ „Надежда Петровић“
Тијана Јуришић
Оливера Мозетић
Милина Катић

Поштовани,

Овим путем желимо да се захвалимо ученицима и насатавницима ваше школе за учешће на Ликовном и фото конкурсу на тему „МОЈ БЕОГРАД“ у оквиру пројекта „ЕКО ЛОРА“ Београд 2020. године који је подржала Канцеларија за младе Града Београда.

Уједно вас обавештавамо:

да ће на изложби ликовних радова бити изложени и  радови

МИХАЈЛА АЛЕКСИЋА,  ученика II-1,
ЈАНКОВИЋ ТЕЕ, ученице IV-1
ТАДИЋ ЈОВАНА, ученикa  V-1
МАТУТУНОВИЋ УРОША, ученика V-2
ВЛАДИСАВЉЕВИЋ АНЕ, ученице V-2

Завршни програм, изложба  награђених и похваљених радова, као  и додела награда биће организована у суботу, 31.октобра 2020.године од 12:00 до 13:30 часова у Београду, на Ада Хуји. Биће изложени радови и других ученика које је одабрао Жири.

Том приликом ће свако од ученика чији су рад изложен као и њихови наставници или родитељи  засадити ружу у оквиру програма „Београду на дар“ а поводом 76 година од ослобођења Београда у Другом светском рату.

Бригадирски поздрав!

20201023 04 300

Елементаријум

kuglice