Основна школа

За школску 2019/2020 годину

Нови Београд

Почетак школске године

Школска 2019/2020. година почиње у понедељак 2.9.2019. по следећем распореду:

II разред пре подне у 8:35

III разред после подне у  13:00

IV разред пре подне у 8:35

V, VI, VII, VIII разред пре подне у 8:35

Свечани пријем првака биће одржан у понедељак 2. септембра 2019. године у 17:00 часова.

Прваци

ЖЕЛИМО ВАМ СРЕЋНУ И УСПЕШНУ НОВУ ШКОЛСКУ ГОДИНУ!

ОБЕЛЕЖАВАЊЕ ДАНА ШКОЛЕ

nadezda.sajt min 1

Дан школе обележили смо на часовима српског језика, историје, музичке и ликовне културе, као и изложбом у холу школе и спортским активностима на часу физичког васпитања.

Свим ученицима желимо срећан Дан школе.

20191012 01

У среду, 16.10.2019, у Основној школи „Надежда Петровић“, одржана је у другом разреду екорадионица и едукативно предавање на часу пројектне наставе. Циљ је био промоција еколошких идеја и подизање нивоа еколошке свести, а све се дешавало у организацији „Србијашуме“. Затим су сви ученици, од првог до четвртог разреда, са својим учитељима посадили тује уз стручно предавање шумарског инжењера, чији је унук ученик наше школе. Велику помоћ у сађењу туја пружили су ученици осмог разреда. Засађено је укупно 10 туја. Један предиван дан у нашој школи!

Radionica (2).jpg

Radionica (6).jpeg

Radionica (5).jpg

Radionica (4).jpg

Radionica (3).jpg

18. 11. 2019.

Čas fizike

Marko Milojevic demonstrira Treci Njutnov zakon.

Међународни дан толеранције

У оквиру манифестације ,,Сусрет са песником'' и Међународног дана толеранције наша школа је угостила песникињу и студента Филолошког факултета, Тању Малетић, бившу ученицу наше школе. Том приликом ученици су могли са песникињом да разговарају како о поезији тако и о превазилажењу свих телесних и духовних препрека током одрастања и школовања.

ДРУЖЕЊЕ СА ПЕСНИКОМ

Млада песникиња Тања Малетић, бивша ученица наше школе, посетила нас је данас и кроз интрактивни разговор са ученицима поделила своја искуства о настанку песама и предивне стихове. Деца су уживала.

На крају дружења отпевали смо јој химну наше школе чији је она аутор.

Посета фабрици

Дана 26.10.2019. ученици осмог разреда посетили су фабрику сладоледа „Фронери“, познату по својим Nestleсладоледима. У стручној посети фабрици, у оквиру предмета Техничко и информатичко образовање, могли су да виде многе аспекте примене Технике и технологије, научених у претходним разредима, као што су бесконачне траке, примену софтвера за управљање производњом, примену температуре на производ, и још много тога. Домаћини су нас лепо дочекали и на крају поделили слатке поклоне, на велику радост деце!

оделили слатке поклоне, на велику радост деце!

Ученици другог разреда на Фестивалу науке у ДКЦ

Током недеље науке, која се обележава у нашој школи од 25.11. до 29.11., ученици другог разреда посетили су манифестацију Фестивал науке у ДКЦ у Таковској улици. Фестивал је организован у сарадњи ДКЦ и Средње хемијско-прехрамбрене школе. Ученици наше школе имали су прилику да погледају представу о хемијским елементима, као и да посматрају, али и учествују у извођењу огледа у атријуму ДКЦ-а. Овом приликом захваљујемо се и родитељима који су допринели да превоз ученика јавним превозом протекне у најбољем реду.