Večernja scena Boško Buha

Odeljenje VIII/2 je 29. marta 2015.godine sa nastavnicom srpskog jezika posetilo pozorište i uživalo u predstavi Gospođa ministarka Branislava Nušića.
Ono što izdvaja ovu postavku od prethodnih izvođenja je da glavnu ulogu tumači muškarac- Goran Jevtić. On je svojom glumom maestralno dočarao ženu koja je preko noći od prosečne domaćice postala vlast. Ona preuzima na sebe odgovornost da upravlja tuđim životima i iskazuje svoju moć u porodici narušavajući joj ugled i čast. Većinu ženskih uloga tumače muškarci dok je lik nestašnog Rake, Živkinog sina, poveren glumici Katarini Marković.
Ova komedija ismeva ljudsku pohlepu i promenu u ponašanju kada se domognu vlasti.
Iako je Branislav Nušić ovo delo napisao početkom prošlog veka, ono je aktuelno i danas. Vreme i okolnosti se menjaju, ali ljudske ćudi ostaju iste.
Svi glumci su bili vrlo duhoviti i zabavili su publiku koja je izašla sa osmehom na licu.

Uloge:
Živka ministarka- Goran Jevtić