ЈКП „Градска чистоћа“ у сарадњи са компанијом „Секопак“ која је донирала судове за одлагање отпада, а уз подршку Секретаријата за образовање и дечију заштиту, започелa је едукативну, али и корисну акцију у служби рециклаже. ОШ „Надежда Петровић“ је прва новобеоградска школа која се укључила у ову акцију. Циљ акције је како развој рециклаже, тако и подизање свести ученика и ученица о њеној важности.
Запослени у школи пар година уназад врше едукацију о заштити животне средине, рециклаже и примарне селекције отпада, те сада када имају и судове за разврставање отпада, али и решен проблем његовог депоновања, с обзиром да ће „Чистоћа“ једном недељно празнити судове и одвозити сакупљене рециклабиле, тај процес рециклаже је коначно употпуњен. Битно је едуковати децу да воде рачуна о вредностима природе и начину живљења.

Your IP: 18.205.96.39
15.11.2019 17:31