• Наша школа

• Савремена настава

• Део колектива школе

Нови Београд, Луја Адамича 4, тел: 26 01 295

У школској 2020/2021. години изучаваће се као други страни језик:

ИТАЛИЈАНСКИ и НЕМАЧКИ

Веб пријава детета за упис у први разред

GrbSrbije 03

Поштовани родитељи

Школа може да упише и дете које територијално не припада школи, односно које је са територије друге школе или са територије друге општине. Сваки родитељ, односно старатељ који није са подручја школе, потребно је да поднесе Захтев изабраној школи за упис детета. Захтев се подноси најкасније до 1. фебруара 2021. год.

Дете можете пријавити и овде на сајту, ако кликнете на следећи линк:

Пријавите првака овде на сајту

Ако буде неопходно да, осим попуњене електонске пријаве, предате и писмени захтев, обавестићемо Вас.

Хвала што сте одабрали ову школу за упис свог детета

Похорска (Г. Жданова) 1-33 2-34

Упис првака

Уџбеници за 2020/2021 школску годину

Photos icon

SVETSKA NEDELJA PROGRAMIRANJA (od 8. do 12. decembra)

„Hour of Code“ (srp. „Sat programiranja“) je svetska inicijativa koja promovšie programiranje među svim učenicima, čak i onima koji nikada do tada nisu čuli za programiranje ni napisali ni liniju koda.

Предвиђа се да ће овогодишња недеља кодирања укључити преко десетак милиона ученика и грађана у преко 180 земаља света. Свако и на сваком месту може организовати догађај који се уклапа у ову глобалну иницијативу, специјално се рачуна на наставнике у пропагирању ове нове науке ка ученицима, и то на све наставнике, не само наставнике програмирања. Више информација о глобалној иницијативи „Hour of Code“ можете прочитатина њој посвећеном веб сајту (прва страна сајта није локализована на српски језик, али неке од активности јесу, па немојте на први поглед одустати од коришћења сајта, помоћ може битипрва страна сајта локализована на хрватски језик).
Мајкрософт ће за подршку овој иницијативи организовати низ активности којима подржава учење програмирања у многим земљама света. У Србији је Мајкрософт планирао низ активности у овој недељи и у недељи пре исте за наставнике: видеоконференција за припрему наставника информатике који желе да одрже свој први час програмирања у језику C#, видеоконференције за наставнике који желе да започну програмирање робота и програмирање рада ствари уз Arduino комплет, неколико првих часова програмирања у C# за саме наставнике… Уз ове активности запослени Мајкрософта ће одржати серију мотивационих предавања о програмирању у школама, предавања на смеровима факултета где се школују наставници, семинар за полазнике Истраживачке станице Петница о актуелним трендовима програмирања и каријери у програмерском послу и др.
Мајкрософт верује да ове активности могу значајно да допринесу информисању ученика, студената и запосленог наставног особља у школама и на факултетима у Србији о лепотама и важности програмирања и промоцији ове младе науке.

Елементаријум

kuglice

Научнопопуларни портал ЦПН

Учење на даљину